22.03.2019.

Takmičenja

Gastronomi okićeni medaljama

Medalje za studente gastronomije na međunarodnom kulinarskom takmičenju!

U okviru Međunarodnog sajma turizma HELEXPO u Solunu, Grčka, od 1. do 4. marta 2019. godine održano je međunarodno kulinarsko takmičenje 11th International Culinary Competition of Southern Europe, na kojem su studenti gastronomije Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu ostvarili zapažen uspeh – tri medalje i jedan meriot. Međunarodna priznanja osvojili su članovi tima Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo Prirodno-matematičkog fakulteta Danica Rinčić, Aleksandra Dimitrijević, Tatjana Bodvoji, Miloš Kuzmanović i Maja Banjac, a mentori studenata bili su nastavnik veština Goran Radivojević, doc. dr Bojana Kalenjuk i asistent Maja Banjac.

Danica Rinčić je u kategoriji testenine osvojila srebrnu medalju, dok je Aleksandra Dimitrijević u kategoriji rižoto osvojila bronzanu medalju. Miloš Kuzmanović je u kategoriji rižoto takođe osvojio bronzanu medalju, a Tatjana Bodvoji u kategoriji vegetarijansko jelo osvojila je meriot – kategorija junior.

Asistentkinja na Katedri za gastronomiju Maja Banjac osvojila je bronzanu medalju u kategoriji seniora – jela od peradi i to kao jedina ženska osoba koja se takmičila u navedenoj kategoriji, u konkurenciji sa dva reprezentativca i četiri šefa kuhinje iz prestižnih ugostiteljskih objekata u Ukrajini, Litvaniji, Tajvanu i Grčkoj.

Međunarodno kulinarsko takmičenje International Culinary Competition of Southern Europe je svetski poznati festival, uvršten u kalendar Svetske kulinarske asocijacije. Takmičenje organizuju Kulinarska federacija Severne Grčke i Svetska kulinarska asocijacija (WACS).

Jedan od ciljeva učešća na takmičenju tima Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu bila je afirmacija autentične vojvođanske hrane. Jela na takmičenju su pripremana na moderan način i od domaćih namirnica, koje su uključivale slaninu mangulice, fruškogorska vina, fruškogorske pečurke, begečku šargarepu, somborski sir, pšenicu i proso. Imajući u vidu da je hrana značajan segment kulturnog nasleđa svakog naroda, učesnicima takmičenja sa Univerziteta u Novom Sadu je podršku u aformaciji lokalnih proizvoda na prestižnom takmičenju dala Fondacija 2021 – Novi Sad Evropska prestonica kulture.

Na takmičenju je učestvovalo preko 2000 takmičara iz 29 zemalja. Sudije na takmičenju bili su renomirani i svetski poznati stručnjaci, koji poseduju najviše licence za suđenje koje dodeljuje Svetska kulinarska asocijacija (WACS): Roberto Beltramini (Luksemburg), Toni Čang (Tajvan), Viktor Orn Andreson (Irska), Erik Vong (Singapur), Tomas Kuster (Švajcarska), Svetlana Riskova (Laitvanija), Joakim Miler (Švedska), Nikolas Konstantinu (Kipar), Nikolaj Kramp (Nemačka), Georg Valing (Nemačka), Marko P. Brušvajler (Švajcarska / Tajland) i Argiro Barbarigu (Grčka). Takmičenju je takođe prisustvovao predsednik Svetske kulinarske asocijacije Tomas Gugler.

Izvor: Univerzitet u Novom Sadu