22.06.2026.

Nagrade

Nauka

Tri medalje za učenike MG na STEMKO olimpijadi u Singapuru!

SINGAPUR – Na međunarodnoj STEMKO olimpijadi iz matematike, održanoj od 17. do 21. juna 2026. godine u Singapuru, učenici Matematičke gimnazije ostvarili su izuzetan uspeh, osvojivši dve srebrne i jednu bronzanu medalju u jakoj međunarodnoj konkurenciji.

Srebrne medalje osvojili su Dimitrije Jelić (4b) i Zaharije Srdić (2b), dok je bronzanu medalju osvojio Aleksandar Vukojević (3b).

Pored učenika Matematičke gimnazije, u timu Srbije učestvovali su i učenici drugih gimnazija iz zemlje, koji su takođe ostvarili zapažene rezultate i osvojili više zlatnih, srebrnih, bronzanih medalja i pohvala.

Vođa tima Srbije bila je profesorka Matematičke gimnazije Ivana Milošević, koja je predvodila učenike tokom takmičenja i priprema.

Posebno se izdvaja i podrška kompanije Schneider Electric, koja je pokrila troškove učešća Aleksandra Vukojevića, omogućivši mu nastup na ovom prestižnom međunarodnom takmičenju.

Ovim rezultatima učenici Matematičke gimnazije još jednom su potvrdili visok nivo znanja, posvećenosti i kontinuitet uspeha na međunarodnoj sceni.
Čestitamo svim učenicima na izuzetnom uspehu i zahvaljujemo se profesorki Ivani Milošević na mentorstvu i vođenju tima Srbije!
Izvor: Matematička gimnazija – Beograd